Czy wiesz, że…?

Twoje gałki oczne podczas grania wykonują 240 ruchów na minutę? Jeśli więc grasz średnio 3 godziny dziennie, to Twoje oczy w tym czasie wykonują ponad 43 000 ruchów!1
Twoje oczy przetwarzają informacje z prędkością ponad 40 tysięcy bitów na godzinę?
W trakcie życia dostarczają one średnio około 24 miliardów osobnych obrazów!2

Twoje oczy przetwarzają informacje z prędkością ponad 40 tysięcy bitów na godzinę?
W trakcie życia dostarczają one średnio około 24 miliardów osobnych obrazów!2

W czasie rozgrywki przed monitorem mrugamy około 3 razy rzadziej niż zazwyczaj?
Może to być jedna z kilku przyczyn suchości oczu!3

Jak dbać o oczy?

Pamiętaj o przerwach

Wykorzystaj pauzy podczas gry lub przerwy pomiędzy mapami do tego, żeby popatrzeć na odległe przedmioty lub krajobraz za oknem.

Używaj nie tylko RGB

Ledy RGB wyglądają świetnie, ale dla oczu to za mało. W miarę możliwości korzystaj więc z oświetlenia sufitowego.

Pij dużo wody

W przerwach od rozgrywki warto też popijać wodę, która pomoże utrzymać nawilżenie oczu – najlepiej minimum 2 litry dziennie.

Stosuj krople do oczu

Pamiętaj – aby nawilżyć oczy w pauzie od gry,
zakroplij je turkusowym Starazolinem Suche i Podrażnione Oczy.

Ambasadorzy akcji

Overpow

Weteran streamowania. Żywiołowy fan rywalizacji – zarówno przyjacielskiej, jak i kompetytywnej. Jego esportowa przeszłość podkreśla wysokie umiejętności w grach.

KamilEater

Zakwalifikowany na Mistrzostwa Świata gracz World of Tanks. Gra nie ma przed nim żadnych tajemnic, co widoczne jest w jego filmach i na streamach.

Poradniki

Chcesz dowiedzieć się, jak nasi ambasadorzy dbają o swoje oczy ze Starazolinem podczas wielogodzinnego grania w gry i jak wpływa to na osiąganie przez nich wysokich wyników? Już wkrótce na stronie pojawią się materiały przygotowane przez Overpowa i Kamileatera!

Zauważ detale

Gdyby w życiu dało się zmieniać ustawienia graficzne, wszyscy gralibyśmy na najwyższych detalach. Czy w grze takie ustawienia zawsze wpływają na Twoją korzyść? Dowiedz się tego z materiałów Kamileatera i nie daj się przeciwnikom!

Jak lepiej celować w grze World of Tanks?​

Jakie ustawienia graficzne wybrać, aby lepiej widzieć w grze? Tego dowiecie się z pierwszej części poradnika od Kamileatera.

Na co patrzą pro gracze World of Tanks?

W drugiej części serii, Kamileater pokaże Wam świat World of Tanks oczami profesjonalnego gracza – dosłownie. Materiał przygotowany z użyciem eyetrackera pokaże pracę, którą wykonują oczy podczas grania.

Ranking czołgów z najlepszym zasięgiem widzenia - od tier X do I

Jaki czołg w World of Tanks ma najlepszy zasięg widzenia? Obszerne kompendium wiedzy od Kamileatera odpowie na to pytanie i pozwoli Wam dostrzec więcej.
Jak lepiej celować w World of Tanks?

Jakie ustawienia graficzne wybrać, aby lepiej widzieć w grze? Tego dowiecie się z pierwszej części poradnika od Kamileatera.

Jak lepiej celować w World of Tanks?

Jakie ustawienia graficzne wybrać, aby lepiej widzieć w grze? Tego dowiecie się z pierwszej części poradnika od Kamileatera.

Zadbaj o wizję

Na czym skupia się Overpow podczas grania w swoją ulubioną grę? Sprawdź poniżej:
Wskazówka 1:

Na podstawie danych zebranych przez eyetracker w trakcie gry Overpowa stworzyliśmy heatmapę – wskazuje ona, gdzie najczęściej trafia wzrok. Dlaczego akurat tam? Odpowiadamy razem z Overpowem:

„Jednym z obszarów, w którym wyraźnie widać większą aktywność wzroku poza centralną częścią ekranu, jest minimapa.
W grach typu MOBA jest to bardzo ważne narzędzie – dzięki niemu możemy szybko zorientować się, jaki jest ogólny stan gry, co robią nasi sojusznicy, zauważyć przeciwnika i sprawdzić stan stworów. Wyrób nawyk regularnego zerkania na minimapę, a nic cię nie zaskoczy.”

Wskazówka 2:

„Drugim z obszarów, na który szczególną uwagę zwracają wysocy rangą gracze MOBA, jest pasek umiejętności oraz ekwipunku, umieszczony w dolnej części ekranu. Profesjonaliści stale kontrolują status dostępności umiejętności oraz czas odświeżenia przedmiotów aktywnych, między innymi totemów wizji – te, odpowiednio rozmieszczone, tworzą z minimapą niezawodny duet. Nawyk regularnego zabezpieczania wizji w strategicznych miejscach na mapie to według Overpowa jeden z kluczowych elementów budowania przewagi.”

Wskazówka 3:

„Aktywność wzroku w centralnej części ekranu nie zawsze wiąże się w 100% z samą rozgrywką. Jednym z głównych czynników decydujących o zwycięstwie nad przeciwnikiem jest zakup odpowiednich przedmiotów dających naszemu bohaterowi najlepsze statystyki dla danej rozgrywki. Umiejętność szybkiego czytania gry oraz wypoczęte oczy sprawiają, że bez niepotrzebnej straty czasu znajdziemy odpowiedni przedmiot. To właśnie on może przechylić szalę zwycięstwa w kolejnej konfrontacji po opuszczeniu bazy!”

Dlaczego warto dbać o oczy?

Oczy są naszym oknem na świat wirtualny i realny. Na co dzień dostarczają naszemu mózgowi 80% wiedzy na temat otaczającej nas rzeczywistości. W proces analizy sygnałów odbieranych przez narząd wzroku zaangażowane jest aż 10% wszystkich komórek mózgowych.4

Jak granie wpływa na oczy?

Wielogodzinne granie w gry wideo może negatywnie wpływać na nasze oczy. Jednak wcale nie musisz rezygnować z ulubionej formy rozrywki, żeby uniknąć zmęczonych, podrażnionych czy przekrwionych oczu. Wystarczy poznać kilka dobrych nawyków, aby lepiej chronić oczy i zmniejszyć ryzyko występowania wymienionych problemów.

O produkcie

Turkusowy Starazolin®
Suche i Podrażnione Oczy:

HIALURONIAN SODU

– Nawilża

– Stabilizuje film łzowy

PROWITAMINA B5 (Dekspantenol)

– Łagodzi

– Chroni

– Ułatwia regenerację powierzchni oka

BRAK KONSERWANTÓW

Produkt nie zawiera konserwantów, co dodatkowo ogranicza możliwość wystąpienia podrażnienia i uszkodzenia powierzchni oka.

Przypisy:

1) Otero-Millan J et al. Saccades and microsaccades during visual fixation, exploration, and search: Foundations for a common saccadic generator. Journal of Vision 2008;  8(14):21, 1–18

2) https://www.mojeoczy.pl/o-oczach/ciekawostki dostęp z dnia 28.03.2022 r..

3) Szaflik J, Izdebska J. Choroby aparatu ochronnego oka i rogówki. BCSC. Edra Urban & Partner, Wrocław 2019. ISBN 978-83-66067-82-0

4) https://www.mojeoczy.pl/o-oczach/budowa-oka-ludzkiego dostęp z dnia 28.03.2022 r.

EML STA/280/03-2022