WYRÓB MEDYCZNY

Zespół
suchego
oka

Lacrimal®
natura PLUS

 • Długotrwałe i intensywne nawilżenie
 • Ochrona
Lacrimal® natura PLUS
Wskazania do stosowania:

zmęczone_oczy

suche_oczy

piekące_oczy

swędzące_oczy

łzawiące_oczy

 

Baner idę do testu

Wskazania

Lacrimal® natura PLUS to krople polecane osobom z ciężkimi i umiarkowanymi objawami suchych i zmęczonych oczu spowodowanych przez takie czynniki jak:

Noszenie_soczewek_kontaktowych

klimatyzacja_suche_powietrze

wiatr_kurz_UV

rzadkie_mruganie

 

 

Zobacz jak działają krople Lacrimal© natura PLUS
Jak stosować?
Właściwości i działanie
Co zawiera Lacrimal® natura PLUS

Lacrimal® natura PLUS wiąże i zatrzymuje wodę na powierzchni oka, łagodząc zmęczenie, suchość, pieczenie, swędzenie, łzawienie, zaczerwienienie oraz dyskomfort, przeciwdziała objawom suchego oka.

Produkt wskazany jest w przypadku:

 • narażenia na czynniki środowiskowe (tj. wiatr, dym, zanieczyszczenia, długotrwała ekspozycja na słońce, sól i woda morska, klimatyzacja, ogrzewanie),
 • obniżonej częstości mrugania spowodowanej oglądaniem telewizji, czytaniem lub u osób wymagających długotrwałej koncentracji wzroku, m.in. praca przy komputerze, prowadzenie samochodu itp.,
 • dyskomfortu spowodowanego noszeniem soczewek kontaktowych i zabiegami chirurgicznymi w obrębie powierzchni oka.

Krople wykazują optymalną lepkość, dzięki której są one szczególnie przydatne podczas zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych oraz pozwalają uniknąć dokuczliwego zaczerwienienia oczu, głównie u dorosłych, u których łatwiej dochodzi do destabilizacji filmu łzowego.

Lacrimal® natura PLUS to krople nawilżające dla osób z ciężkimi i umiarkowanymi objawami suchych i zmęczonych oczu.

Lacrimal® natura PLUS wiąże i zatrzymuje wodę na powierzchni oka, łagodząc zmęczenie, suchość, pieczenie, swędzenie, łzawienie, zaczerwienienie oraz dyskomfort.

Krople wykazują optymalną lepkość, dzięki której są one szczególnie przydatne podczas zakładania i zdejmowania soczewek kontaktowych oraz pozwalają uniknąć dokuczliwego zaczerwienienia oczu, głównie u osób dorosłych, u których łatwiej dochodzi do destabilizacji filmu łzowego.

Lacrimal® natura PLUS zawiera dwie substancje nawilżające: hialuronian sodu i hypromelozę.

 • Hialuronian sodu jest stosowany ze względu na swe właściwości nawilżające i zatrzymujące wodę, dzięki czemu przeciwdziała objawom zespołu suchego oka. Tworzy powłokę chroniącą oko przed wpływem czynników zewnętrznych oraz uszkodzeniem przez wolne rodniki.
  Hialuronian sodu występuje naturalnie w organizmie ludzkim tam, gdzie wymagane jest stałe nawilżenie (np. skóra, film łzwoy)
 • Hypromeloza to polimer o właściwościach mukomimetycznych (krople przylegają do powierzchni oka), który stabilizuje film łzowy na powierzchni rogówki poprzez tworzenie przezroczystej, lepkiej i sprężystej warstwy ochronnej.
 • Hialuronian sodu w połączeniu z hypromelozą zapewnie intensywnie i długotrwałe nawilżenie powierzchni oka. Oba te składniki przyciagają i wiążą wodę tworzącą nawilżającą warstwę na powierzchni oka. Lepka warstwa stopniowo uwalnia wodę, dzięki czemu Lacrimal® natura PLUS zapewnia długotrwałe nawilżenie oczu.

Dodatkowo Lacrimal® natura PLUS zawiera kompozycję naturalnych składników:

 • Wyciąg wodny z rumianku jest znany ze swych właściwości łagodzących i odświeżających. Jest wskazany do łagodzenia bólu i zaczerwienienia śluzówki oczu, spowodowanych czynnikami atmosferycznymi i środowiskowymi.
 • Wyciąg wodny z aloesu ma właściwości nawilżając i hamujące rozwój bakterii.
 • Wyciąg wodny z owocu róży posiada właściwości witaminizujące i odświeżające.
 • Wyciąg wodny z borówki wywiera działanie ochronne i jest wskazany do stosowania w leczeniu zmęczonych oczu.

reklama tv

Objawy oczne

Przekrwione oczy, zespół suchego oka, zapalenie spojówek, zaćma czy jaskra oraz alergie oczu. To najczęstsze z dotykających nas dolegliwości oczu. Dowiedz się z naszych artykułów jak przebiega leczenie tych schorzeń, kto jest na nie narażony i jak zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia.

Objawy oczne

Przekrwione oczy, zespół suchego oka, zapalenie spojówek, zaćma czy jaskra oraz alergie oczu. To najczęstsze z dotykających nas dolegliwości oczu. Dowiedz się z naszych artykułów jak przebiega leczenie tych schorzeń, kto jest na nie narażony i jak zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia.